قوانین و شرایط استفاده

لطفاً قبل از استفاده از سامانه میراث من قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از هر یک از بخش های این وب سایت به منزله پذیرش این توافق نامه است

الف : تعاریف

 • میراث من : میراث من یک  سامانه جذب سرمایه جمعی است که در آن صاحبان ایده و پژوهشگران ، پروژه‌های خود را برای جذب سرمایه جمعی ثبت می‌کنند. پروژه ها پس از داوری برای تامین مالی در وب سایت نمایش داده می شود. این پروژه ها توسط عموم مردم و یا شرکت های خصوصی (میراث یارها) جهت انجام پروژه حمایت می شوند.
 • میراث یار :کسی که برای اجرا یک پروژه کمک مالی می کند
 • میراث بان: مجری پروژه های میراث فرهنگی است
 • تامین مالی جمعی جمعی: تامین مالی جمعی یا کراود فاندینگ (Crowdfunding)، یکی از روش‌های جذب سرمایه برای حمایت از طرح‌ها و ایده‌ها است.

ب : شرایط عمومی

 1.  قوانین و مقررات جهت حفظ حقوق کاربران  میراث من در نظر گرفته شده و منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و فعالیت در این سایت به معنای توافق کامل با آن می‌باشد.
 2.  تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.
 3. کلیه فعالیتهای انجام شده بر روی میراث من و مشخصات مشترکین نظیر IPو غیره در سرورهای میراث من  ذخیره می شود و هرگونه فعالیت سودجویانه، خرابکارانه و غیر عرف در این سامانه از طریق مراجع قضایی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت
 4.  هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم  یا غیر مستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد.
 5. میراث یار در حقوق مادی و معنوی پروژه سهیم نمی باشد.
 6. در صورت موفقیت یک پروژه در تامین سرمایه مورد نیاز خود،۵ درصد مبالغ جمع‌آوری شده برای آن پروژه، به عنوان هزینه خدمات به میراث من پرداخت می‌شود.
 7.  عضویت در این وب سایت کاملا رایگان است.

ج:  ضوابط و شرایط ثبت و مشارکت در پروژه ها

 1. تمامی تعاملات میراث من با شما به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. لذا، کلیه‌ ایمیل‌های ارسالی و دریافتی به آدرسinfo@Miraseman.com، دارای اعتبار رسمی هستند.
 2. میراث بانان باید مجوز رسمی و قانونی برای اجرای پروژه‌های پیشنهادی خود را داشته باشند.
 3. میراث بانان به میراث من و به شما تعهد داده‌اند اطلاعات ارائه شده از سوی آنها از هر جهت صحیح و در کلیه‌ مراجع رسمی قابل دفاع باشد و مبالغ جمع‌آوری شده را فقط در موارد ذکر شده صرف کند. هرگونه مغایرتی در این خصوص بر عهده‌ ایشان است. در این موارد مسئولیتی بر عهده‌ میراث من نیست ولی ما به نمایندگی از شما این موارد را از مجریان پیگیری می‌کنیم و به اطلاع شما می‌رسانیم.
 4. پس از انتشار یک پروژه در وب‌سایت، امکان هیچ‌گونه تغییری در زمان‌بندی و مبلغ آن وجود ندارد. تنها در صورت بروز شرایط استثنایی، میراث من مجاز است با دلیل موجه، پروژه‌های منتشر شده را به‌روز نماید.
 5. میراث من مجاز است برای کاهش ریسک اجرای پروژه‌ها، وجوه جمع‌آوری شده را به صورت مرحله‌ای و مطابق با برنامه فازبندی ارائه شده، به میراث بان ‌پرداخت کند.
 6. میراث بان در طی اجرای پروژه موظف به ارائه‌ گزارش پیشرفت پروژه در بازه‌های زمانی منظم است و پس از پایان اجرای پروژه، وظیفه دارد طی دو هفته گزارش اجرای پروژه را به میراث من ارائه کند. میراث من متعهد می‌شود گزارش‌های دریافت شده از میراث بانان را در اسرع وقت به اطلاع شما برساند.
 7. میراث من صحت پروژه‌های منتشر شده و صلاحیت میراث بان آن را بررسی می‌کند و در هر زمان در صورت کشف مغایرت یا تخلف از شرایط لازم برای مجری و پروژه (منعقد در قرارداد) مجاز به تعلیق به مدت محدود یا ناتمام گذاشتن پروژه است. در این صورت با مبالغ جمع‌آوری شده همانند پروژه‌ لغو شده برخورد می‌شود.
 8. هرگونه کمکی که در میراث من انجام می‌شود، به پروژه‌ مربوطه متعلق خواهد بود. میراث من حق ندارد از آن استفاده‌ دیگری کند و  کمک‌کننده نیز حق بازپس‌گیری مبلغ کمک خود را ندارد. پروژه‌های لغو شده از این قاعده مستثی هستند و مبالغ آنها به حساب میراث یارها در سایت برگشت داده می‌شود. میراث یارها می‌توانند از این مبلغ برای کمک کردن به دیگر پروژه‌ها استفاده کنند یا درخواست بازگشت آن به حساب خود را بدهند.
 9. تمامی ورود و خروج وجوه در میراث من از طریق درگاه‌های پرداخت معتبر داخلی (شامل بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی دارای مجوز) یا خارجی انجام می‌شود.
 10. اسامی میراث یارها از هر پروژه‌ در صفحه مربوط به آن پروژه نمایش داده می‌شود، ولی مبلغ مشارکت ها جزو حریم خصوصی افراد است و به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود. میراث یارانی که تمایل نداشته باشند نامشان در صفحه پروژه‌ها نمایش داده شود، می‌توانند پس از ثبت‌نام در میراث من، به صورت بی‌نام از پروژه‌های مورد نظرشان حمایت کنند و رسید آن را در ایمیلی که با آن ثبت نام کرده‌اند، دریافت نمایند.
 11. میراث بان تا پیش از ۱۰ روز از زمان ثبت پروژه در سامانه میراث من می تواند انصراف خود را اعلام نماید و پس از آن به هیچ وجه حق انصراف ندارد و آنچه در قرارداد آمده است اعمال می شود.
 12. اگر پس از دریافت هزینه جذب شده تصمیم انصراف گرفته شود، میراث بان پروژه مراتب را کتباً و با ذکر علت لغو پروژه به میراث من اعلام نماید و نهایتاً طی ۱۰ روز کاری کل سرمایه جمع آوری شده را به حساب میراث من واریز نماید. در غیر این صورت مراتب از مراجع قانونی پی‌گیری خواهد شد.
 13. میراث بان موظف است جهت تضمین تعهدات دو برابر سرمایه ی جمع آوری شده، در قالب سفته به میراث من تحویل دهد. به مجرد ارائه صورت وضعیت نهایی و تایید میراث من، سفته های مذکور به وی عودت داده شود.
 14. میراث بان تامین مالی جمعی یک پروژه را به صورت همزمان در چند وب سایت مختلف نمی تواند انجام دهد.