راهنما مشارکت در پروژه ها

 

راهنمای سامانه میراث من

 تعاریف

 • میراث من : میراث من یک سامانه جذب سرمایه جمعی است که در آن صاحبان ایده و پژوهشگران ، پروژه‌های خود را برای جذب سرمایه جمعی ثبت می‌کنند. پروژه ­ها پس از داوری برای تامین مالی در وب سایت نمایش داده می­ شود. این پروژه­ ها توسط عموم مردم و یا شرکت­های خصوصی (میراث­ یار) جهت انجام پروژه حمایت می­ شوند.
 • تامین مالی جمعی جمعیتامین مالی جمعی یا کراود فاندینگ (Crowdfunding)، یکی از روش‌های جذب سرمایه برای حمایت از طرح‌ها و ایده‌ها است.
 • میراث یار :کسی که برای اجرا یک پروژه کمک مالی می­ کند
 • میراث بان:  مجری پروژه های میراث فرهنگی است که برای تامین مالی جمعی ، پروژه خود را که دارای مجوز است ثبت کند.

اطلاعات مورد نیاز میراث یار :

میراث یار : کسی که برای اجرا یک پروژه کمک مالی می­کند.

سامانه میراث من : میراث من یک سامانه جذب سرمایه جمعی است که در آن صاحبان ایده و پژوهشگران (میراث­ بان) ، پروژه‌های خود را برای جذب سرمایه جمعی ثبت می‌کنند. و این پروژه­ ها پس از ارزیابی، توسط مشارکت کنندگان(میراث یار) حمایت و اجرا می شود.

نحوه حمایت مالی :

برای حمایت مالی در بخش پروژه­ ها با انتخاب پروژه­ های ثبت شده می­ توانید فرآیند پرداخت آنلاین حمایت مالی خود را انجام دهید.

سوالات مرتبط :

آیا در صورت موفقیت پروژه‌ای که من در آن مشارکت کرده‌ام، به من اطلاع‌رسانی می‌شود؟

با پایان یافتن هر پروژه (موفق یا ناموفق) ما نتیجه را از طریق ایمیل به شما اطلاع می‌دهیم.

آیا می‌توانم مشارکت خود را پس بگیرم؟

خیر، امکان پس گرفتن مشارکت وجود ندارد چرا که وضعیت پروژه را تحت تأثیر قرار خواهد داد. مسئولیت پرداخت‌ها متوجه کاربر است. پیش از پرداخت، از صحت پروژۀ انتخابی خود و مبلغ مشارکت اطمینان حاصل فرمایید.

آیا مشارکت کنندگان مالک یا سهامدار پروژه‌ها می‌شوند؟

خیر. مدل تأمین مالی میراث من «اهدا» است و کاربران مبلغ دلخواه خود را بدون انتظار بازگشت به صورت مشارکتی، برای اجرای پروژه اهدا می‌کنند.

اطلاعات بیشتر  را در بخش قوانین و شرایط استفاده مطالعه فرمایید

اطلاعات مورد نیاز میراث بان

میراث بان: مجری پروژه های میراث فرهنگی است که برای تامین مالی جمعی ، پروژه خود را که دارای مجوز است ثبت کند.

سامانه میراث من :  میراث من یک سامانه جذب سرمایه جمعی است که در آن صاحبان ایده و پژوهشگران ، پروژه‌های خود را برای جذب سرمایه جمعی ثبت می‌کنند. اگر ایده­ای در ذهن دارید و یا پروژه­ای را در این حوزه در نظر دارید انجام دهید ، می‌توانید آن را روی سایت ثبت نمایید، و  در نهایت تیم میراث من با همکاری حامیان خود پس داوری طرح،  روند جذب سرمایه آنلاین آن را شروع خواهند کرد.

نحوه دریافت حمایت های مالی

در سامانه میراث من، پروژه­ایی موفق به دریافت مبالغ حمایتی می ­شوند که حداقل ۲۵ درصد از مبلغ درخواستی را جمع آوری کرده باشند. در غیر این صورت تمامی مبالغ به میراث یارها(حمایت کنند ها) باز گردانده می ­شود.

قوانین مهم

 1. پروژه هایی که تامین مالی آنها کمتر از ۲۵ درصدِ کل بودجه برآوردی آن باشد، پروژه ناموفق محسوب شده و مبالغ حمایت کنندگان به حساب آنها بازگردانده می شود.
 2. مبالغ بالای ۲۵ درصد (به هر میزان) به حساب میراث بان واریز خواهد شد و براساس مبالغ جمع آوری شده موظف به ادامه اجرای پروژه طبق فازبندی ارایه داده شده است.
 3. میراث بان باید هر پروژه­ را به ۴ فاز مشخص تقسیم نماید  تا براساس میزان مبلغ جمع آوری شده متعهد به انجام پروژه باشد.
 4. پس از تکمیل فرآیند تامین مالی، می­بایست قراردادی فی مابین میراث من و میراث بان به عنوان مجری به امضا برسد.
 5. میراث من جهت نظارت و معرفی پروژه ها، بازرسانی را تحت عنوان سفیر در نظر گرفته است.
 6. پس از تایید نهایی پروژه، تمامی اطلاعات مورد نیاز میراث یارها، باید به صورت شفاف برای آنها ارایه شود.

سوالات مرتبط

در چه حوزه های می توان پروژه ثبت کرد؟

در سامانه میراث من، ایده ­ها و پروژه های مرتبط با میراث­ فرهنگی قابلیت ثبت دارد.

پروژه ثبت شده چه مدت در سایت نمایش داده خواهد شد؟

برای هر پروژه­ ای مدت زمان مشخصی تعیین می‌شود که این مدت زمان بین ۳۰ تا ۶۰ روز است.

مدل تامین مالی در میراث من به چه صورتی انجام می شود؟

مدل تامین مالی در میراث من به شکل اهدا محور است و میراث ­یارها مبلغ دلخواه خود را بدون انتظار بازگشت به صورت اهدا ، برای اجرای پروژه پرداخت می‌ نمایند .

آیا در پروژه های کراودفاندینگ میراث فرهنگی، پاداش به مشارکت کنندگان(میراث یار) داده می شود؟

در پروژه ­های میراث فرهنگی مشارکت کننده­ ها می‌توانند به انتخاب میراث بانان از مزایای اجرای پروژه در ادامه بهره مند شوند. این پاداش می تواند در قالب ذکر نام میراث یار در گزارش، یا میزبانی از وی در محل پروژه به مدت محدود و … باشد.

اطلاعات بیشتر  را در بخش قوانین و شرایط استفاده مطالعه نمایید

اطلاعات مورد نیاز سفیر میراث من

سفیر : نماینده مردم در پروژه ­ها

میراث من با هدف بکار گیری متخصصان بومی برای حضور در پروژه ­های موفق تامین مالی جمعی، سفیر میراث من را برای مشارکت در این پروژه ­ها در نظر گرفته است. این سفیران با تاییدیه میراث بان­ها در طول پروژه نماینده  سامانه میراث من  میراث یارها (افرادی که برای انجام پروژه کمک مالی کرده اند) هستند و برای انجام این کار دستمزد دریافت می کنند.

سفیر پس از ثبت نام در وب سایت میراث من، مورد ارزیابی قرار می گیرد. حدالمقدور از سفیر در پروژه های مربوط به منظقه سکونت خود استفاده خواهد شد.

وظایف سفیر میراث  من

 • ارتباط موثر با مردم بومی و رسانه های محلی
 • مشارکت داوطلبانه در فعالیت های مربوطه
 • نظارت بر پروژه ها
 • تهیه گزارش از پروژه ها
 • معرفی و تبلیغ پروژه ها

برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش ثبت نام سفیر میراث من مراجعه کنید.

اطلاعات مورد نیاز همیار میراث من

همیار : معرف پروژه برای نطر سنجی و تامین مالی

همیار: کسی است که بنا، اثر، موضوع و غیره را که از جنبه میراث فرهنگی برایش مهم می‌باشد و نیاز به انجام کار مرمت، نگهداری، ثبت و غیره دارد را جهت تأمین مالی به میراث من معرفی می‌کند.

کارشناسان، محققان و دوست‌داران میراث فرهنگی می‌توانند در زمینه معرفی پروژه ها با میراث من مشارکت کنند. روال کار به اینصورت است که افراد موردی را که مهم تلقی می‌کنند و نیاز اساسی به کار دارد را با مراجعه به سایت میراث من ثبت می‌نماید در ادامه این موضوع بنابر نظر کارشناسان میراث من در قالب پیشنهاد در سایت قرار می‌گیرد تا توسط مراجعه‌کنندگان به سایت مورد نظرسنجی قرار بگیرد. هر موضوعی که میزان رأی آن در بازه زمانی که میراث من مشخص می‌نماید رأی بیاورد آن‌گاه به عنوان پروژه منتخب وارد ارزیابی کارشناسی و برآورد قیمت جهت انجام آن و دریافت کمک مالی می‌شود. در صورتی که پیشنهادی هیچ نوع استقبالی از آن نشود بعد از یک دوره زمانی که میراث من مشخص می نماید از فرایند رأی‌گیری خارج می‌شود.

تهران – خیابان پامنار- کوچه حسن صوفیانی

مرکزنوآوری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری

شرکت پایدار میراث آرکا

info@miraseman.com

۰۲۱-۳۳۵۳۲۲۳۷

۰۹۱۲-۸۷۹۲۲۱۸